Blog
Koji je dezinficijens najučinkovitiji?
Dezinfekcijska sredstva su oko nas gotovo od kada postoji liječenje. Oduvijek postoje bakterije i virusi. Stariji su i od samog ljuskog roda. Bez njih vjerojatno nebi bilo niti ljudi, jer bakterije nosimo u sebi, i to uglavnom dobre bakterije koje nam prvenstveno služe u probavi, ali i mnoge koje naizgled bezazleno napadaju naše tijelo kao agresori, ali time nam čine uslugu jer pomažu našem imunološkom sustavu da se razvije, ojača, stekne imunitet, odnosno nauči o toj i sličnim bakterijala kako bi se u budućnosti mogao obraniti.
Što su dezinficijensi?
Nakon pojave korona virusa krajem prošle godine, dezinficijensi su postali jedna od traženijih stvari na policama trgovina. Kako i ne bi, kada se Covid-19 širi nevjerojatnom brzinom i svi žele zaštititi sebe i bližnje. No, znate li što su zapravo dezinficijensi i kako prepoznati koliko su određeni učinkoviti? Nažalost, u današnjem svijetu mnogi nastoje bez imalo empatije svašta prodati kao učinkoviti dezinficijens, bez obzira na to da li je učinkovit protiv virusa Covid-19 ili ne. Kroz ovaj tekst upoznati ćemo vas s dezinfekcijskim sredstvima i objasniti vam kako da odaberete kvalitetne i učinkovite.
Što se smije zvati dezinfekcijsko sredstvo?
Proglašenjem pandemije i brzim širenjem bolesti COVID-19, na tržištu su se pojavila mnoga dezinfekcijska sredstva i ona koja se tako predstavljaju. Njihova glavna zadaća je uništavanje virusa i bakterija s površine ruku ili nekih drugih površina, no nisu svi dezinficijensi učinkoviti u borbi protiv mikroorganizama. Kako prepoznati što se smije zvati dezinfekcijsko sredstvo i koja su učinkovita, saznajte u ovom tekstu.
Što je COVID – 19 i kako je nastao virus?
Novi korona virus SARS-CoV-2 uzrokuje bolest COVID-19, a dobio je ime prema vrsti virusa i godini u kojoj je nastao – Korona virusna bolest 2019. Pojavio se je krajem 2019. godine u glavnom gradu kineske provincije Hubei, Wuhanu. U svega nekoliko mjeseci proširio se je globalno i danas je u svijetu zaraženo više od milijun ljudi. Brojka i dalje raste, te se virus širi nevjerojatnom brzinom i globalna je prijetnja. Stoga i ne čudi da su vlasti mnogih država odlučile napraviti karantenu ili ograničiti kretanje građana. Za sada ne postoji lijek protiv virusa SARS-CoV-2, te je jedini način ozdravljenja preboljeti bolest vlastitim imunološkim sustavom. Sve o tome kako je nastao ovaj virus, koliko traje njegova inkubacija, koji su simptomi i kako se zaštititi od virusa, doznajte u nastavku teksta.
Kako pravilno koristiti dezinfekcijska sredstva?
Nakon što je početkom 2020. godine svijet uzdrmao novi korona virus, dezinfekcijska sredstva postala su najprodavaniji artikal u mnogim prodavaonicama. Njihova učinkovitost u borbi protiv virusa je potvrđena, a njihovo korištenje preporučuje se i inače, u sezoni gripe ili nekih drugih virusa. Oni s ruku ili površina uništavaju viruse i bakterije, te su veoma djelotvorna u sprečavanju zaraze. No, nestručnim rukovanjem nećete iskoristiti njihov potencijal, te možete virus poštedjeti uništenja. Kroz tekst vas vodimo kroz pravilno korištenje dezinficijensa, stoga nastavite s čitanjem i zaštitite sebe i svoje bližnje od zaraze virusom.